ul. Wierzbowa 16, 42-400 Zawiercie

Biuro czynne Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Strona główna > Aktualności

Aktualności

Przed nami XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Przed nami XVI Europejski Kongres Gospodarczy

W dniach 7-8 maja 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy.

Misja Europejskiego Kongresu Gospodarczego pozostaje od lat niezmienna – to szerokie, różnorodne i otwarte forum debaty o przyszłości europejskiej i polskiej gospodarki.

Tej misji podporządkowany został sposób przygotowania Kongresu. W toku dyskusji, poprzez gromadzenie rekomendacji, pomysłów, inspiracji i komentarzy powstaje niezwykle szeroki program trzydniowego spotkania; obejmuje on pełne spektrum najważniejszych, aktualnych kwestii społeczno-gospodarczych.

Nadchodząca, 16. edycja wydarzenia, przyniesie zmiany, które podniosą rangę wydarzenia, ale również wzmocnią rozwój najmocniejszych atutów marki EEC. Ulepszone zostaną formuły wystąpień oraz powiększona zostanie przestrzeń wydarzenia. Wśród gości kongresu pojawi się większa liczba przedstawicieli zagranicznych firm, instytucji, organizacji oraz rządów. Wydarzeniu jak co roku, towarzyszyć będą konkursy, gale i bankiety.

Wśród gości XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego będą premier Donald Tusk i Ursula von der Leyen, kandydatka EPL na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej.

Kilka obszarów tematycznych z pewnością będzie w trakcie najbliższego Kongresu szczególnie absorbować Gości.

Należy do nich problematyka transformacji sektora paliw i energii oraz całej gospodarki w kierunku wyeliminowania ich negatywnego wpływu na klimat. Ograniczanie śladu węglowego, zrównoważona produkcja, zielone finansowanie inwestycji, cele środowiskowej i społecznej odpowiedzialności firm to dziś tematy, którymi biznes żyje – z prostego powodu: działania w tym obszarze decydują już dziś o jutrzejszej konkurencyjności.

Program Kongresu 2024 będzie musiał unieść także ciężar trudnych tematów związanych z geopolityką, coraz bardziej złożoną, a niekiedy złowrogą czy dramatyczną sytuacją międzynarodową.

Na Kongresie nie zabraknie przedstawicieli naszej Agencji Pracy ARK z jej Zarządem na czele: Renatą Pytlarz Kowalską i Krzysztofem Peroniem.

Przed nami XVI Europejski Kongres Gospodarczy