ul. Wierzbowa 16, 42-400 Zawiercie

Biuro czynne Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Strona główna > Aktualności

Aktualności

Kwalifikacje dla sprawiedliwej transformacji regionu. 20 lat Polski w UE

Jak Fundusze Europejskie wspierają transformację woj. śląskiego? Jakich kwalifikacji potrzebuje zielona i cyfrowa gospodarka? Jak optymalnie wykorzystać potencjał imigrantów na regionalnym rynku pracy?

Na te, i wiele innych pytań odpowiedź otrzymają uczestnicy podczas konferencji pt. „Kwalifikacje dla sprawiedliwej transformacji regionu. 20 lat Polski w UE”, która odbędzie się 16 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Inicjatywa ma na celu promocję możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich, pokazanie dotychczasowych efektów wdrażania FE w kontekście 20-lecia członkostwa Polski w UE, a także upowszechnienie kultury kształcenia ustawicznego. Podjęta zostanie także dyskusja na temat wyzwań transformacji regionu w kontekście budowy kadr dla rozwoju nowoczesnej gospodarki.

Innowacje, konkurencyjność, silna lokalna przedsiębiorczość – to cele strategiczne woj. śląskiego, których osiągnięcie staje się łatwiejsze dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Od 20 lat przekonują się o tym śląscy przedsiębiorcy, mieszkańcy regionu i instytucje, które pozyskały dotacje lub dofinansowanie Funduszy Europejskich.

Podczas konferencji będzie także możliwość skorzystania z bezpłatnych porad i informacji na temat dostępności środków unijnych na stoiskach Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Punktu Kontaktowego Funduszy Europejskich WUP w Katowicach.

Chętni będą mogli także skorzystać z transmisji wydarzenia online na żywo 16 maja od godziny 10.00 na kanale You Tube Praca TV.