ul. Wierzbowa 16, 42-400 Zawiercie

Biuro czynne Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Strona główna > Aktualności

Aktualności

Kolejna konferencja Wojewódzkiego Urzędu Pracy za nami

Kolejna konferencja Wojewódzkiego Urzędu Pracy za nami

Innowacje, konkurencyjność, silna lokalna przedsiębiorczość – to cele strategiczne woj. śląskiego, których osiągnięcie staje się łatwiejsze dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Od 20 lat przekonują się o tym śląscy przedsiębiorcy, mieszkańcy regionu i instytucje, które pozyskały dotacje lub dofinansowanie Funduszy Europejskich.

Kolejna konferencja Wojewódzkiego Urzędu Pracy za nami

Konferencja pt. „Kwalifikacje dla sprawiedliwej transformacji regionu. 20 lat Polski w UE” odbyła się w Katowicach. Wydarzenie było doskonałą okazją do promocji możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich, pokazania dotychczasowych efektów wdrażania FE w kontekście 20-lecia członkostwa Polski w UE, a także upowszechnienia kultury kształcenia ustawicznego. Rozmawiano także na temat wyzwań transformacji regionu w kontekście budowy kadr dla rozwoju nowoczesnej gospodarki.

W konferencji wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele instytucji rynku pracy, instytucji pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych, a także kluczowi beneficjenci realizujący od lat projekty Funduszy Europejskich oraz prelegenci i eksperci reprezentujący zarówno świat nauki, jak i biznesu. Uczestnicy mieli także możliwość skorzystania z bezpłatnych porad i informacji na temat dostępności środków unijnych na stoiskach Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Punktu Kontaktowego Funduszy Europejskich WUP w Katowicach.

Kolejna konferencja Wojewódzkiego Urzędu Pracy za nami