ul. Wierzbowa 16, 42-400 Zawiercie

Biuro czynne Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Strona główna > Aktualności

Aktualności

III Dąbrowskie Targi Pracy

III Dąbrowskie Targi Pracy

6 czerwca w Fabryce Pełnej Życia i Pałacu Kultury Zagłębia odbyły się III Dąbrowskie Targi Pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, Wydział Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Dąbowie Górniczej, Akademia Wyższej Szkoły Biznesu oraz Zagłębiowska Izba Gospodarcza.

Podczas Targów młodzież szkół średnich, studenci oraz osoby poszukujące pracy otrzymali możliwość skorzystania z przygotowanych dla nich blisko 1500 ofert pracy krótkoterminowej i wakacyjnej oraz ofert pracy stałej. Na targi przybyło ponad 50 lokalnych pracodawców, przedstawicieli agencji pracy, a także pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej i jednostek Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach. Wśród wystawców znalazło się również stanowisko informacyjno-promocyjne Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Urzędu Statystycznego, Zakładu Usług Społecznych, Fundacji Innowacji i Wiedzy oraz Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Naszą Agencję ARK reprezentowały: Joanna Zielińska i Karolina Koclęga.

Równolegle z Targami prowadzone były warsztaty z doświadczonymi ekspertami i praktykami w swoich dziedzinach. Zajęcia zostały skierowane do młodzieży lokalnych szkół, studentów, seniorów i wszystkich chętnych. Jak zrobić pierwszy krok na rynku pracy? Jak zwiększyć swoją atrakcyjność w budowaniu marki osobistej? Jak podjąć bezpieczną pracę w kraju i za granicą? Jak zaplanować karierę zawodową? Jak się zaprezentować pracodawcy? Na te i wiele innych pytań młodzież mogła znaleźć odpowiedź uczestnicząc w warsztatach. Dąbrowskie targi były świetną okazją do poznania firm działających na lokalnym rynku, a także dały przestrzeń dla nawiązania kontaktów. Skupienie w jednym miejscu pracodawców i firm w naszym regionie, ale również instytucji i podmiotów pomoże młodzieży w odnalezieniu się na rynku pracy, kształtowaniu swojej osobowości oraz wyborze i rozwoju kariery.

III Dąbrowskie Targi Pracy